Ogrody Muszyny
Małopolska na weekend. Ogrody Muszyny

Do największych atrakcji Muszyny należą Ogrody Sensoryczne. To niezwykłe miejsce, które powstało po to, by pobudzać zmysły. Poszczególne elementy ogrodów działają na węch, wzrok, dotyk, słuch i smak zwiedzających. To nie tylko cel wycieczek turystycznych, ale także ośrodek różnego rodzaju zajęć edukacyjnych i terapeutycznych.

mieszkanie które działa na zmysły
Stwórz mieszkanie, które pobudzi zmysły. Tajniki projektowania sensorycznego

Obecnie tam, gdzie projektant chce zaangażować wiele zmysłów odbiorcy, sprawdzają się proste formy. Można intrygować kolorem, fakturą, dźwiękiem, a nawet wydzielanym zapachem, ale konstrukcja rzeczy nie powinna być zbyt skomplikowana. Takie rozwiązanie ma uspokoić przeciwników projektowania synestetycznego i zmniejszyć ryzyko przestymulowania użytkowników bodźcami.

domowy mini bar
Domowy mini bar – jak zrobić to samemu?

Bary kuchenne to praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się przede wszystkim w otwartych wnętrzach, gdzie kuchnia jest połączona z salonem. W zależności od potrzeb blat może pełnić funkcję miejsca do przygotowywania i spożywania posiłków, a także przechowywania alkoholu. Wystarczy kilka dodatków, by należycie wykorzystać potencjał tego mebla.

Wystrój mieszkania na Wielkanoc — szybko i niskim kosztem

Świąteczna aranżacja nie musi być kosztowna i wymagać wiele czasu. Wystarczy wizyta w sklepie ogrodniczym. Przyda się także choćby niewielki talent plastyczny.