Jak zaaranżować i wyposażyć czarną łazienkę?

aranzacja-lazienki

Współczesna łazienka może być urządzona na różne sposoby. Często zresztą jedynie wyobraźnia oraz zasobność portfela wyznacza granice. Zauważyć można jednak, że coraz więcej osób decyduje się urządzić swoją łazienkę w czarnych kolorach. Czarne wyposażenie łazienkowe jest hitem sprzedażowym już od dobrych kilku sezonów i nic nie wskazuje na to by ten trend miał się zmienić. Jeśli chcesz dowiedzieć się na jakie wyposażenia do czarnej łazienki warto jest postawić i czym kierować się podczas jego wyboru – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Dobre wyposażenie do czarnej łazienki – czyli jakie?

Wraz z popularnością czarnych elementów łazienkowego wyposażenia, coraz większa liczba producentów zaczęła wprowadzać je na rynek. Niestety wiele z nich nie zasługuje na polecanie. Wykonane są bowiem z niskiej jakości materiałów, ze względu na co nawet po krótkim czasie użytkowania widać na nich rysy, powłoka zewnętrzna ulega uszkodzeniu lub tracą swój blask. Dzieje się tak zazwyczaj w przypadku czarnych baterii łazienkowych. Wtedy, gdy ich warstwa zewnętrzna jest tylko lakierem, nawet podczas delikatnego czyszczenia dedykowanymi środkami, można łatwo ją uszkodzić.

Z tego względu wybierając czarne wyposażenie do łazienek, w tym baterie, powinno zawsze kierować się opiniami użytkowników lub fachowców. Przykładem dobrych czarnych baterii łazienkowych są te marki Omnires. Modele te zostały wykonane z dobrych jakościowo materiałów, poza tym posiadają specjalną powłokę PVD, która jest trwała, odporna na wiele negatywnych czynników, gładka. Tego typu powłoki stosowane są powszechnie podczas produkcji sprzętów medycznych. Szeroki wybór czarnego wyposażenia łazienkowego znajduje się w ofercie sklepu internetowego https://www.lazienkiabc.pl/.

minimalistyczna-lazienka

Czarna łazienka – co powinno się w niej znaleźć?

Jeszcze kilka lat temu łazienka kojarzona była przede wszystkim z jasną, białą kolorystyką. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na zupełnie inną kolorystykę. Czarna łazienka już nikogo nie dziwi. U każdego jednak taka aranżacja może wyglądać zupełnie inaczej. Czasem są to jasne łazienki, w których znajduje się czarne wyposażenie łazienkowe, takie jak kabiny z czarnymi profilami, ceramika sanitarna czy czarne baterie łazienkowe. Inne łazienki posiadają także czarne ściany a nawet i podłogę. Chociaż trzeba przyznać, że takie aranżacje należą do rzadkości.

W jasnych łazienkach czarne wyposażenie jest ciekawym kontrapunktem. Ma wpływ na postrzeganie wnętrza, na jego charakter. Z pewnością łazienka, w której znajdują się czarne elementy wyposażenia, nie jest miejscem nudnym i sztampowym. Warto jednak pamiętać o tym, że w łazienkach niewielkich powinno postawić się na kilka czarnych produktów. Zbyt duża ich ilość może przytłaczać. Warto je także dodatkowo doświetlić, co będzie miało wpływ na optyczne powiększenie wnętrza, a także i na wyszczególnienie danej strefy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *