Jesteś z Krakowa i chcesz spać spokojnie? Ubezpiecz swoje zdrowie, życie, mieszkanie oraz samochód!

ubezpieczenia kraków

Nie każdy wie, że aby ubezpieczyć wszystkie kluczowe aspekty swojego życia, nie trzeba ani wiele wysiłku, ani wiele pieniędzy. Współcześnie produkty ubezpieczeniowe można kupić w atrakcyjnych cenowo pakietach. Warto z nich skorzystać, ponieważ skutecznie chronią przed utratą dorobku życia w wyniku niespodziewanego zdarzenia. Jakie ubezpieczenia wybrać, by skutecznie zabezpieczyć siebie i najbliższych?

Ubezpieczenie na życie

Polisa na życie chroni przed wieloma nieszczęśliwym sytuacjami, również – a może przede wszystkim – tymi, na które osoba ubezpieczona nie ma żadnego wpływu. Podstawową ochronę można zapewnić sobie już od kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Naturalnie, im wyższa składka, tym zakres tej ochrony jest wyższy.

Co obejmuje najczęściej ubezpieczenie na życie?

Mowa tutaj o śmierci osoby objętej polisą lub jej najbliższych, utratę zdrowia, pobyt w szpitalu, koszty rehabilitacji. W zakres polisy może wejść także odszkodowanie w sytuacji utraty pracy lub choroby/wypadku, który uniemożliwi jej podjęcie, bądź też zmusi poszkodowanego do przekwalifikowania się.

Formą polisy na życie jest także ubezpieczenie turystyczne, które warto wykupić każdorazowo, gdy wybieramy się za granicę. W sytuacji wypadku lub choroby pozwoli pokryć koszty leczenia, transportu i rekonwalescencji – w wielu krajach są to ogromne kwoty, często niemożliwe do pokrycia z własnej kieszeni.

Gdzie ubezpieczyć samochód w Krakowie? OC, AC i NNW

Każdy właściciel pojazdu musi posiadać ważne ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej). Dotyczy to również sytuacji, gdy samochód nie jest używany. Polisa OC pozwala pokryć koszty związane ze spowodowaniem wypadku przez właściciela lub innego kierowcę ubezpieczonego samochodu. Chodzi o koszty naprawy pojazdów oraz leczenia i rekonwalescencji osób, które ucierpiały w wyniku zdarzenia. W wypadkach ze skutkiem śmiertelnym, z OC wypłaca się także odszkodowanie rodzinie osoby zmarłej.

Mimo że tylko ubezpieczenie OC jest w Polsce obowiązkowe, warto wybrać także polisy, których prawo nie wymaga, pozwalają one uniknąć ogromnych wydatków. I tak ubezpieczenie AC (autocasco) pozwala uzyskać odszkodowanie, jeśli stracisz samochód w wyniku kradzieży lub zostanie on zniszczony w wyniku wandalizmu, lub zjawisk atmosferycznych (np. huraganu, spadnięcia drzewa lub działanie zjawisk atmosferycznych).

Natomiast ubezpieczenie NNW chroni przed następstwami nieszczęśliwych wypadków (dotyczy także sytuacji, gdy ubezpieczony doznał uszczerbku na zdrowiu w wypadku, którego jest sprawcą – polisa OC chroni jedynie pozostałe osoby poszkodowane w takiej sytuacji).

Ubezpieczenie mieszkania lub domu w Krakowie

Posiadając nieruchomość na własność, koniecznie trzeba ją ubezpieczyć. Co prawda nie wymaga tego prawo, jednak straty poniesione w wyniku pożaru, zalania, czy kataklizmu, takiego jak na przykład powódź, zwykle są niemożliwe do pokrycia ze zgromadzonych oszczędności. Polisę ubezpieczeniową należy wykupić także wtedy, gdy dom lub mieszkanie jest kupione na kredyt – banki zwykle stawiają to jako warunek przed zawarciem umowy. 

Składka ubezpieczenia to w przypadku typowego mieszkania około 100-200 zł kwartalnie. Naturalnie im zakres ochrony wyższy, tym więcej trzeba będzie zapłacić. W porównaniu jednak do wysokości potencjalnego odszkodowania kwota ta jest naprawdę niewielka.

W zakres polisy wchodzi zwykle ochrona konstrukcji lokalu (tzw. mury), wyposażenie (które może zostać zniszczone lub skradzione). Polisa może także chronić przed poniesieniem kosztów odszkodowania dla sąsiadów, którzy ucierpieli w wyniku – na przykład – zalania ich mieszkania z naszej winy.

Jeśli szukasz ubezpieczenia mieszkania w Krakowie i okolicach, możesz odwiedzić biuro ubezpieczeń Prominent znajdujące się przy ulicy Prądnicka 70 w Krakowie, które porówna w Twoim imieniu oferty różnych ubezpieczycieli i zaproponuje najkorzystniejszy produkt. Ubezpieczenia w Krakowie można również kupić w pakiecie, co jest nie tylko wygodne, ale i istotnie tańsze.

Więcej informacji znajdziesz na stronie krakowskiego biura ubezpieczeńhttps://www.ocacubezpieczeniakrakow.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *