Przestrzenie Banacha – zamieszkaj na niekonwencjonalnym osiedlu

Statystycznie większość życia, bo ok. 65 proc. czasu spędzamy w mieszkaniu lub domu. Dlatego nikogo nie dziwi fakt, że wybór nieruchomości jest tak ważną decyzją. Od wizualnych aspektów inwestycji zależy nasz komfort, od zastosowanych materiałów budowlanych – zdrowie, a od umiejętnie zagospodarowanego otoczenia – oszczędność czasu. Stąd też coraz to bardziej cenioną przez kupujących cechą, zarówno mieszkania, jak i samego osiedla jest multifunkcyjność. Właśnie takie są Przestrzenie Banacha, które realizuje Grupa Buma.

Osiedle powstaje przy ul. Stefana Banacha w dzielnicy Prądnik Biały (na Górce Narodowej). Jest to wieloetapowa inwestycja. W pierwszym, właśnie zakończonym etapie, ukończono budowę trzech sześciokondygnacyjnych budynków, w których do dyspozycji przyszłych nabywców będą 133 mieszkania (a na parterach lokale usługowe).

Natomiast obecnie realizowany jest kolejny etap, który tworzą dwa budynki, w których łącznie zaprojektowano 123 mieszkania. Z kolei na ich parterach wygospodarowano miejsce pod lokale usługowe. Ofertę dostosowaną do swoich potrzeb znajdą tu zarówno single, jak i rodziny z dziećmi, bo metraż lokali mieszkalnych wynosi od 30 mkw. do 100 mkw. Ceny za mkw. zaczynają się już od 8 825 zł. Do mieszkań na parterze będą przynależeć prywatne ogródki, a do lokali zlokalizowanych na piętrach – balkony. Drugi etap inwestycji zostanie oddany do użytku w IV kwartale przyszłego roku. Deweloper przygotowuje się już do realizacji kolejnych etapów.

Przestrzenie Banacha, czyli komplementarna inwestycja z charakterem

Osiedle ma tworzyć samowystarczalną przestrzeń mieszkalną, w której każdy będzie mógł odpocząć, realizować swoją pasję, czy po prostu spotkać się z sąsiadami. Dlatego na terenie inwestycji powstaną: plac zabaw dla młodszych i starszych dzieci, miejsca relaksu i aktywności dla młodzieży, ścieżki biegowe i rowerowe, ogólnodostępny, osiedlowy park, a także zielone dziedzińce z miejscami do integracji mieszkańców oraz obiektami małej architektury. Te z kolei inspirowane są dokonaniami Stefana Banacha – jednego z najsłynniejszych matematyków świata. Zresztą, nie bez przyczyny inwestycję nazwano właśnie na jego cześć. Przestrzenie Banacha to bowiem matematyczny termin, nie łatwy do wytłumaczenia, ale mający niezastąpiony wpływ na globalny rozwój tej dziedziny nauki. A teraz również na jakość życia przyszłych mieszkańców inwestycji. Nasz pomysł na osiedle jest genialnie prosty: niech Przestrzenie Banacha będą czymś więcej niż tylko sumą budynków, które je tworzą – wyjaśnia deweloper.

Dlatego w budynkach przewidziano miejsce, chociażby na lokale handlowo-usługowe. W obrębie inwestycji znajdą się też paczkomaty, stacje rowerowe i punkty ładowania samochodów elektrycznych. Kierowcy będą mogli wykupić miejsca w podziemnych garażach lub na naziemnych parkingach. Do dyspozycji mieszkańców trafią ogólnodostępne wózkownie oraz wiaty rowerowe. Chętni nabywcy będą mogli zakupić też komórki lokatorskie.

Dzielnica dla każdego

Prądnik Biały jest jedną z najbardziej zielonych dzielnic miasta. Znajdują się tu liczne parki: Kleparski, Krowoderski, Wyspiańskiego, Kościuszki oraz Leśny Witkowice, przez które przebiega wiele ścieżek spacerowych i rowerowych. Na tych, którzy cenią sobie kulturę i historię, czeka bogata oferta Białoprądnickiego Dworku. Często organizowane są tam różne warsztaty, wystawy czy koncerty.

Mieszkańcy inwestycji zyskają bliski dostęp do niezbędnej na co dzień infrastruktury. Zlokalizowano tu placówki edukacyjne, różne sklepy i lokale usługowe (apteka, fryzjer, drogeria), wiele gabinetów medycznych oraz kościół. Zaledwie kilkadziesiąt metrów od osiedla znajduje się Żabka, a niewiele dalej Lewiatan i Biedronka. Natomiast chcąc zakupić produkty od lokalnych dostawców po korzystnych cenach, warto udać się na Plac Imbramowski. W sąsiedztwie Przestrzeni Banacha nie brakuje też restauracji (Domino’s Pizza, MOZAIKA Resto Bar) i kawiarni (Trzy Kawki, CafeSmart).

Sporym atutem osiedla jest jego lokalizacja na wzniesieniu. Dla przyszłych mieszkańców oznacza to nie tylko piękne widoki na krakowską panoramę, ale również korzystną wentylację powietrza.

Decydując się na zakup mieszkania w tej dzielnicy, należy pamiętać, że przejazd miejskimi środkami transportu usprawni będąca jeszcze na etapie realizacji linia Krakowskiego Szybkiego Tramwaju, a poruszanie się samochodem – budowa północnej obwodnicy Krakowa oraz modernizacja alei 29 Listopada. Zarówno przystanek tramwajowy, jak i autobusowy znajdują się tuż obok osiedla. Natomiast osoby poruszające się na rowerze z pewnością ucieszy fakt, że dojazd do Rynku Głównego z ul. Stefana Banacha zajmuje niewiele ponad 20 minut.

Zobacz również

W ofercie Grupy Buma jest również osiedle Mate3ny zlokalizowane przy ul. Rydlówka w dzielnicy Podgórze (nieopodal Ronda Matecznego). W dwóch pierwszych etapach inwestycji wybudowano 6 budynków, a samo osiedle zyskało określenie Trójkorzyści. Dlaczego? Powód jest prosty – przyszły nabywca będzie miał stąd blisko zarówno do pracy i centrum miasta, jak i terenów zielonych. Obecnie trwa ostatni etap budowy osiedla. Powstaje pięciokondygnacyjny budynek z podziemnym parkingiem wielostanowiskowym. Do dyspozycji przyszłych właścicieli trafi 27 mieszkań o zróżnicowanym metrażu – od 27 do 125 mkw. Ceny zaczynają się już od 12 250 zł za mkw. Przewidywany termin ukończenia budowy to IV kwartał 2022 roku.

Redaktor prowadząca "Krakowskiego Rynku Nieruchomości"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *