osiedle Symbioza
Rozpoczął się III etap budowy Osiedla Symbioza

Inwestycja zlokalizowana przy ulicy Sołtysowskiej powiększy się o kolejny budynek. Przewidziano w nim m.in. udogodnienia w postaci wózkowni i rowerowni oraz garażu podziemnego. Na czas przedsprzedaży miejsca postojowe naziemne oferowane są w cenie mieszkania.

inflacja_krakula
Najwyższa inflacja od 20 lat. Jak inwestować, aby oszczędności nie straciły wartości?
Zdaniem ekonomistów w przyszłym roku inflacja może osiągnąć poziom 8 proc. (Bankier.pl).Z badania firmy Tavex wynika, że aż 56,3 proc. ankietowanych jest zdania, że warto…
dobre relacje z sąsiadami_krakula
93 proc. Polaków deklaruje: utrzymywanie relacji z sąsiadami jest potrzebne i wskazane

Badania pokazują, że relacje sąsiedzkie w Polsce potrafią być serdeczne, a ludzie czują potrzebę nawiązywania kontaktów z osobami mieszkającymi nieopodal. Niemal codziennie powstaje szereg oddolnych inicjatyw społecznych, które mają za zadanie kształtować pozytywne relacje sąsiedzkie i integrować mieszkańców dzielnicy lub wybranego osiedla.

rynek mieszkań na wynajem zależny od studentów_krakula
Rynek mieszkań na wynajem – jaka będzie jego przyszłość, jeśli studenci nie wrócą na uczelnie?

Choć rynek mieszkań na wynajem notuje obecnie lepsze statystyki, może być to tylko obraz iluzoryczny. Dobre wyniki to głównie efekt najmu krótkoterminowego i wakacyjnej turystyki. Na jesień może być już zdecydowanie gorzej. Tym bardziej że studenci wcale nie są pewni powrotu na swoje uczelnie.

wynajem mieszkań_krakula
Kryzys na rynku najmu. Brakuje chętnych na wynajem mieszkania

Jak wynika z najnowszego raportu firmy Emmerson Evaluation „Evaluer Index 2021”, poprzedni rok przyniósł zawirowania na rynku najmu. Jeszcze w 2020 roku, średnia stopa zwrotu z najmu wynosiła od 3 do 5 proc., w zależności od miasta. W tym roku najem krótkoterminowy w ogóle przestał być rentowny, chociażby przez wysoką inflację.

wzrost cen mieszkań_krakula
Eksperci alarmują: Polski Ład wpłynie na wzrost cen mieszkań

„Najbardziej dotkliwym efektem nowego programu będzie galopująca inflacja, spowodowana dodrukiem pieniądza, która doprowadzi do ogromnego wzrostu cen mieszkań. Bańka mieszkaniowa jednak pęknie, a my w 2023-2024 będziemy świadkami kryzysu, jakiego nasze pokolenie jeszcze nie widziało” – opowiada Cezary Chybowski, prezes Reliance Polska.