jak bezpiecznie kupić działkę budowlaną
Jak bezpiecznie kupić działkę budowlaną?

Poszukując działki budowlanej do zakupu, należy przede wszystkim przygotować odpowiednie pytania. Im więcej dowiemy się na samym początku, tym więcej zbędnej pracy sobie oszczędzimy. Należy przede wszystkim przeanalizować aspekty prawne, techniczne oraz możliwości budowlane i najlepiej w tej kolejności, bo co nam z włożonych wysiłków i poświęconego czasu, skoro na samym końcu okazuje się, że do sprzedaży działki należy jeszcze przekonać współwłaściciela?

MPZP
Jak czytać miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego (MPZP)? Pośrednik nieruchomości odpowiada

W zasadzie w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego nic nie jest bez powodu. Nawet fioletowe kółka, czy ledwo widoczna szara kreska – wszystko ma swój cel. Ważne jest, aby nic nie pominąć, aby po otrzymaniu dokumentów do celów notarialnych z Wydziału Planowania Przestrzennego nie okazało się, że nasza działka jest, owszem, budowlana ale… zlokalizowana, chociażby na osuwisku aktywnym.

sprzedaż działki budowlanej_Mogilany_krakula
Skuteczna sprzedaż działki budowlanej oczami pośrednika nieruchomości

W rzeczywistości sprzedaż działki budowlanej nie jest tak prosta, jak mogłoby się to wydawać. Dlaczego? Ponieważ na skuteczne zawarcie transakcji składa się wiele czynników z zakresu, chociażby wiedzy o samej nieruchomości, prawa budowlanego, czy wiedzy o aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości.