Mieszkania Plus na Klinach zostaną bezpłatnie udostępnione uchodźcom

Mieszkania Plus
  • Zarząd Polskiego Funduszu Rozwoju, Grupa PFR Nieruchomości S.A. i Fundacja PFR zadecydowały, że na osiedlu Plus przy ul. Anny Szwed-Śniadowskiej w Krakowie przez pół roku będą mieszkać uchodźcy.
  • Nieśmy wsparcie dla Ukrainy, ale organizujmy akcje pomocowe z głową. Nie naszym kosztem – mówią w rozmowie z portalem Naszemiasto.pl potencjalni najemcy czekający na przydział mieszkania na Klinach.
  • PFRN zapewni schronienie ponad 2,5 tys. obywatelom Ukrainy w 650 lokalach mieszkalnych. Poza Krakowem mieszkania znajdują się też w Mińsku Mazowieckim i Dębicy.

W zakwaterowaniu uchodźców pomogą pracownicy i wolontariusze PFRN. Mieszkania Plus zostaną wyposażone w meble i sprzęt AGD. Po upływie 6 miesięcy spółka przeprowadzi w lokalach stosowne prace remontowe, a osoby będące na liście potencjalnych najemców otrzymają zaproszenie do II etapu rekrutacji. Dlatego realnym terminem otrzymania kluczy są na ten moment pierwsze miesiące 2023 roku.

Przypomnijmy, że realizacja osiedla mieszkaniowego na Klinach już jest opóźniona. Powodem były nieprawidłowości w funkcjonowaniu kanalizacji deszczowej. Pierwsi mieszkańcy mieli bowiem wprowadzić się kilka miesięcy temu.

Redaktor prowadząca "Krakowskiego Rynku Nieruchomości"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *